II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu zapraszamy w piątki na Drogę krzyżową: dorosłych na godz. 16.45, dzieci na godz. 17.30 a młodzież i wszystkich później wracających z pracy na godz. 19.00. Na Gorzkie Żale zapraszamy dzisiaj i w kolejne niedziele na godz. 17.15.
  2. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za tydzień 7 marca w III niedzielę Wielkiego Postu i będą trwały do wtorku 9 marca. W niedzielę nauki rekolekcyjne głoszone będą na wszystkich Mszach św., zaś w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 8.00, 10.00, 17.00, 18.00 i 19.30. Rekolekcje poprowadzi ks. Artur Nagraba, proboszcz parafii Św. Michała przy ul. Głębockiej.
  3. Przypominamy, że we wszystkie soboty Wielkiego Postu w godz. od 17.00 do 18.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i w tym czasie będzie również możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
  4. Przypominamy, że nasz kościół jest jednym z kościołów stacyjnych w Warszawie w okresie Wielkiego Postu. W tym roku ten dzień przypada 16 marca, we wtorek po czwartej niedzieli Wielkiego Postu.
  5. Zbliża się uroczystość św. Józefa, która przypada 19 marca w piątek. Jak co roku zapraszamy w tym dniu na Mszę św. w szczególny sposób ojców, wraz z ich dwunastoletnimi synami. Udzielamy w tym dniu błogosławieństwa ojcom i synom. Przed uroczystością św. Józefa będziemy w tym roku odprawiać nowennę, poczynając od środy 10 marca. Nowenna będzie połączona z Mszą św. wieczorną.
  6. Przypominamy, że nasza parafialna biblioteka jest czynna w każdą niedzielę w godz. 10.00 – 12.00. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Biblioteka znajduje się w domu parafialnym obok dawnej kawiarenki.
  7. Dzisiaj po Mszy św. w całej Polsce są zbierane ofiary do puszek na wsparcie misjonarzy pracujących na misjach „ad gentes”.