XXII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj bezpośrednio po wieczornej Mszy św. w naszym kościele odbędzie się Koncert Papieski. Podczas koncertu zostanie wykonany repertuar upamiętniający postać Świętego Jana Pawła II oraz jego szczególne miejsce w historii Polski i świata. Dzieła muzyczne będą przeplatać się z nauczaniem Ojca Świętego, które wygłaszał podczas swoich pielgrzymek do Warszawy. Wystąpią: Barbara Żarnowiecka – sopran, Róża Lorenc – skrzypce, Wiktor Brzuchacz – organy, Łukasz Motyka – konferansjer. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
  2. W najbliższy wtorek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny, jest to jednocześnie 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestniczenia we Mszy św. w tym dniu.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. spowiadać będziemy rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30. Dzieci zapraszamy na Mszę św. na godz. 17.00, a jeśli to nie jest możliwe, ze względu na zajęcia szkolne, na godz. 18.00. W sobotę o godz. 7.15 różaniec, następnie fatimskie rozważania różańcowe i o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i w intencji kółek różańcowych. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
  4. Przypominamy, że od 1 września, czyli od najbliższego wtorku, powraca przedwakacyjny porządek Mszy św. i dyżurów kancelaryjnych. Msze św. w niedziele odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W drugą i czwartą niedzielę miesiąca jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 13.00, podczas której udzielany jest Sakrament Chrztu św. W dni powszednie Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, środy i piątki w godz. 9.00 – 10.00 i 16.00 – 17.45, a dodatkowo w czwartki w godz. 18.30 – 19.30. Cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie odbywać się w czwartki w godz. od 15.00 do 18.00 oraz w piątki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00. Podczas piątkowej adoracji jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Msza św. do Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana w II piątki miesiąca o godz. 15.00.
  5. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć podręczniki do religii dla szkół podstawowych. Księgarnia jest czynna w niedzielę między Mszami św. w godz. 9.30 – 13.00 oraz w dni powszednie w godz. 17.00 – 19.00