XIX Niedziela Zwykła

  1. W sobotę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane w naszym kościele wg porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Zioła i kwiaty będzie można nabyć przed kościołem. Panie, które zechciałyby pomóc w przygotowaniu ziół i kwiatów zapraszamy w czwartek na godz. 9.00 i w piątek na godz. 12.00 do namiotu parafialnego.
  2. Dnia 15 sierpnia to także doroczna uroczystość patronalna naszej diecezji  Matki Boskiej Zwycięskiej, a w tym roku to także uroczyste obchody 100. rocznicy  Cudu nad Wisłą, zwycięskiej bitwy warszawskiej. Program Centralnych uroczystości obchodów podał ks. Biskup Ordynariusz w liście skierowanym do całej naszej diecezji. Zgodnie z sugestią ks. Biskupa, by w piątek zgromadzić się na adoracji Najświętszego Sakramentu, informujemy, że wystawienie Najświętszego Sakramentu w naszym kościele będzie tego dnia po Mszy św. wieczornej i będzie trwało do godz. 21.00.
  3. W minionym tygodniu 7 sierpnia zmarł tata ks. Zbigniewa, Pan Kazimierz Rajski. Pogrzeb odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 10.00 w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Wołominie. Dla Parafian, którzy pragnęliby wziąć udział we Mszy św. pogrzebowej i w pogrzebie, został zamówiony autokar, który wyjedzie spod naszego kościoła o godz. 9.00 i po pogrzebie przywiezie nas również na Zacisze.