XVII Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Rano o godz. 6.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz w intencji członków Żywego Różańca, po Mszy św. rozważanie i różaniec fatimski. 1 sierpnia w sobotę modlimy się również za wszystkich poległych w Powstaniu Warszawskim.
  2. W tym tygodniu w środę obchodzimy wspomnienie św. Marty, a w piątek św. Ignacego Loyoli.
  3. W przyszłą niedzielę 2 sierpnia można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Każdy kto w tym dniu nawiedzi swój kościół parafialny i odmówi w czasie nawiedzenia Modlitwę Pańską, Wyznanie Wiary, przystąpi do spowiedzi i komunii św. może uzyskać odpust zupełny o ile wyklucza przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. W ciągu dnia nasz kościół będzie otwarty, aby umożliwić wszystkim chętnym uzyskanie odpustu.
  4. Dzisiaj po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Podobnie jak w latach ubiegłych prosimy o podjeżdżanie pojazdami przed drzwi zakrystii, wjeżdżając na teren kościelny bramą od strony ul. Brodowskiego a następnie o odjeżdżanie bramą od strony ul. Skrzypcowej. Poświęcenie pojazdów odbędzie się dodatkowo w niedzielę za tydzień 2 sierpnia ale tylko po Mszy św. wieczornej.