Słowo do Parafian

Kochani Parafianie!

W okresie Wielkiego Postu stajemy w tym roku wobec kolejnych nowych wezwań. Jako uczniowie naszego Pana pragniemy w tych dynamicznie zmieniających się okolicznościach pokładać ufność w Bożym Miłosierdziu  i powierzać się opiece i prowadzeniu Świętej Rodziny.

Zgodnie z dekretem naszego Biskupa w najbliższą niedzielę 15 marca (i w kolejne niedziele, do odwołania) zapraszamy na Msze św. do kościoła wyłącznie rodzinę zamawiającą intencję mszalną. Zgodnie z postanowieniem rządu na Mszy św. nie może być więcej niż 50 osób i dlatego proszę, abyście skorzystali z dyspensy udzielonej przez Biskupa i pozostali w domach, obchodząc Dzień Pański łącząc się duchowo poprzez uczestnictwo w transmisji Mszy św. w TV, Radio i Internecie. Będąc w stanie łaski uświęcającej możemy przyjąć Komunię św. duchowo, korzystając z wszelkich łask związanych z rzeczywistym i fizycznym przyjęciem Ciała Pańskiego.

Nasz kościół parafialny w niedziele będzie otwarty w godzinach od 6.30 do godz. 19.00. Każdy może nawiedzić naszą świątynię w czasie poza Mszami św., które będą odprawione w godzinach 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16,00 (dodatkowo) i 18.00.

W dni powszednie od poniedziałku do soboty kościół będzie otwarty od godz. 6.00 do godz. 12.00 i od godz. 15.00 do godz. 19.00. W godzinach od 9.00 do 10.00 i od 17.00 do 19.00 codziennie będzie możliwość spowiedzi, o godz. 15.00 pomodlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia.

Od poniedziałku 16 marca, zgodnie dekretem Bp. Ordynariusza, o godz. 20.30 każdego dnia my księża oraz osoby konsekrowane, będziemy odmawiać przed wystawionym Najświętszym Sakramentem różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy nimi się opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serca i łaskę nawrócenia. Bardzo proszę, abyście całymi rodzinami łączyli się z nami, modląc się w tym czasie na różańcu w waszych domach.

Na mocy dekretu ks. Biskupa nie będą odbywały się nabożeństwa Gorzkich żali, Drogi krzyżowej, nie odbędą się rekolekcje wielkopostne.

Przypominam, że my księża chętnie odwiedzimy w domach osoby starsze i chore, które pragną wyspowiadać się, przystąpić do komunii św., ewentualnie przyjąć Sakrament Chorych.

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię!
Ks. Andrzej Mazański, proboszcz