Życzenia świąteczne od ks. Romana z Jerozolimy

(niewidoma dziewczynka) – Mamusiu, wszyscy mówią, że święta Bożego Narodzenia są świętami światła. Ale czym jest światło? Jak wygląda słońce, jak wygląda księżyc, jak wyglądają gwiazdy?

Córeczko najdroższa, słońce jest jak ogień, co ogrzewa. Księżyc jest jak zapach ukochanej osoby, który nawet w ciemnościach prowadzi nas do miejsca bezpiecznego, miłego, radującego serce. Gwiazdy są jak dzwonki, które swym delikatnym, miłym dźwiękiem pozwalają nam odnaleźć drogę właściwą, wiodącą do upragnionego celu. Światło jest tym dobrem, które otrzymujemy dzięki ogniowi, dzięki zapachowi, dzięki dźwięcznym dzwoneczkom.

Mamusiu, to ja już wiem dlaczego święta Bożego Narodzenia są takie piękne, to czas przytulania, czas ucztowania i czas kolędowania.

Tak, córeczko najdroższa. Ale Boże Narodzenie jest też świętem światła, którego i my, naszymi oczami, nie możemy dostrzec, światła które przynosi światu narodzony Syn Boży.

Tak mamusiu, ale przecież zapach stajenki, ciepło bijące od wołka i osiołka, i dzwoneczki zawieszone na szyjach owieczek, mówią nam o tym świetle, cichym, pokornym, ludzkim i Bożym. Jakże piękne to światło….

Wraz z najserdeczniejszymi życzenia Świąt Bożego Narodzenia pełnych światła i radości z Jerozolimy przesyła

Ks. Roman Kamiński