XVII Niedziela Zwykła

 1. W czwartek rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości. Jak co roku Kościół zwraca się z gorącym apelem do wszystkich wiernych, aby powstrzymali się od alkoholu i wszelkich środków odurzających ze względu na dobro własne, rodziny i Polski. Wszyscy są zachęcani do modlitwy w tych intencjach.
 2. W czwartek 1 sierpnia przypada 75. Rocznica wybuchu Postania Warszawskiego. Niech nasza obecność w świątyni i modlitwa będzie wyrazem wdzięcznej pamięci o tych, którzy w tym niezapomnianym i bohaterskim wydarzeniu wzięli udział, a szczególnie o poległych.
 3. W piątek 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, należy jednak spełnić następujące warunki:
  – pobożnie nawiedzić kościół,
  – odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary,
  – przystąpić do spowiedzi świętej,
  – przyjąć Komunię świętą,
  – pomodlić się według intencji Ojca Świętego,
  – wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 4. Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu. Spowiedź od godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. wotywnej wystawienie Najświętszego sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Z racji pierwszej soboty miesiąca wotywna Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi sprawowana będzie o godz. 6.30. Po jej zakończeniu Nabożeństwo do Matki Bożej.
 6. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Marty, w środę św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 7. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Prosimy o podjeżdżanie pod drzwi zakrystii bramą od strony ul. Brodowskiego i odjeżdżanie bramą od strony ul. Skrzypcowej.