Warsztaty posługiwania się językiem miłości i szacunku

Pragniemy zorganizować w parafii warsztaty posługiwania się językiem miłości i szacunku, a unikania języka złości i agresji. Warsztaty poprowadzi Elżbieta Stawińska – pedagog, psychoedukator z 29-letnim doświadczeniem. Warsztaty obejmą 15 trzygodzinnych spotkań raz w tygodniu (razem 45 godzin) we wtorki o godz. 18.00, poczynając od 26 lutego. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.

Elżbieta Stawińska zajmuje się wspieraniem rodziny w sytuacjach problemowych związanych z wychowaniem dzieci i młodzieży, rozwiązywaniem konfliktów małżeńskich i innych problemów rodzinnych. Od ponad dwudziestu lat prowadzi zajęcia warsztatowe dla rodziców, małżonków oraz osób podejmujących wysiłek na rzecz rozwoju osobistego. Jest konsultantem problemów rodzinnych w Poradni Dewajtis od początku jej istnienia. Jest również współautorką audycji „Złością czy miłością” w Radiu Warszawa. Wykorzystuje w swojej pracy między innymi metodę M. Rosenberga „Porozumienie bez przemocy”.

Warsztaty budowania więzi opartych na miłości:
•    pomagają poznać samego siebie,
•    zrozumieć przyczyny wielu nieporozumień w relacjach z ludźmi,
•    uczą nowych konstruktywnych strategii zaspokajania swoich i cudzych potrzeb,
•    uczą budowania relacji z ludźmi opartych na współpracy,
•    pokazują w praktyce jak unikać błędów w porozumiewaniu się z ludźmi,
•    uczą jak w codziennych relacjach z ludźmi stosować wyrastający z Ewangelii, język miłości.