UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOCHOWSKIEJ

  1. W czasie Mszy św. 3 września o godz. 8.00 modlić się będziemy szczególnie za dzieci i młodzież naszej parafii, których zachęcamy, aby nowy rok szkolny rozpoczęły z Jezusem w sercu.
  2. W sobotę 1 września przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej racji, w czasie Mszy św. o godz. 8.00 modlić się będziemy za wszystkich poległych w czasie wojny z niemieckich i sowieckich rąk.
  3. Z racji pierwszej soboty miesiąca wotywna Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi sprawowana będzie o godz. 8.00. Po jej zakończeniu nabożeństwo do Matki Bożej. Natomiast o godz. 7.15 rozpocznie się różaniec fatimski.
  4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Moniki, we wtorek św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła, w środę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  5. Z początkiem września wracamy do całorocznego porządku sprawowania liturgii w naszym kościele. Tak więc w niedziele (2 i 4) wróci Msza św. o godz. 13.00, w tygodniu Msza św. o godz. 8.00.
  6. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć podręczniki do katechezy, obowiązujące w obu naszych szkołach podstawowych. Księgarnia jest czynna w niedziele (w przerwach między Mszami św.) do godz. 13.00, a w dni powszednie w godz. 17.00 – 19.00.
  7. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej.