Rocznica konsekracji kościoła Świętej Rodziny na Zaciszu

W rocznicę konsekracji kościoła Świętej Rodziny na Zaciszu 18 czerwca 2018 r. w poniedziałek zgromadziliśmy się o 18.00 na uroczystej Mszy św., by podziękować Bogu za naszą świątynię parafialną. W homilii ks. Proboszcz Andrzej Mazański przypomniał symbolikę czynności konsekracji, których rok temu byliśmy świadkami, kiedy to ks. Arcybiskup Henryk Hoser namaścił ołtarz – symbol Jezusa Chrystusa. – Kościół został namaszczony, to znaczy upodobniony do Mesjasza, który jest namaszczony przez Boga – mówił do nas w tym historycznym momencie ks. Arcybiskup.

W dniu rocznicy konsekracji zapłonęły w kościele świece zacheuszki przy 12 krzyżach apostolskich. Przez cały rok te kamienne krzyże i świece mają nam przypominać nasze namaszczenie, dzięki któremu jesteśmy Chrystusowi, a więc mesjańscy we Chrzcie świętym i w sakramencie Bierzmowania. – Zacheusz został wyrwany z anonimowości i z ukrycia, bo Jezus powiedział: Chciałbym dzisiaj zatrzymać się w twoim domu. Zacheuszki mają nam przypomnieć, że Jezus pragnie być z nami. Chce zatrzymać się w domu swoim i naszym. Chce się z nami spotkać i niech to spotkanie trwa. Ilekroć spojrzymy na zacheuszki przypomnijmy sobie naszą godność chrześcijańską ludzi ochrzczonych i bierzmowanych – usłyszeliśmy w homilii ks. Proboszcza.

Po Mszy św. świętowaliśmy w parafialnym namiocie przy tortach jubileuszowych. Spośród kuponów od losów z loterii, która odbyła się dzień wcześniej, podczas festynu, wylosowana została główna nagroda – pielgrzymka do Ziemii Świętej.