Niedziela Trójcy Świętej

  1. W najbliższy czwartek, 31 maja, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą celebrowane w tym dniu wg porządku niedzielnego, tzn. o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Główna Msza św., po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy, zostanie odprawiona o godz. 12.00. Procesja przejdzie, podobnie jak w latach ubiegłych, ulicami Skrzypcową, Czerwińską, Blokową, Mleczną, Korzystną do czwartego ołtarza, który będzie umieszczony na parkingu parafialnym. Dziewczynki, które chcą wziąć udział w procesji, zapraszamy na próbę we wtorek i środę na godz. 19.00, po Mszy św. wieczornej. Parafian zaś prosimy o przynoszenie, w miarę możliwości, kwiatów do sypania dla bielanek. Zachęcamy dzieci kl. III do udziału w procesji w strojach pierwszokomunijnych.
  2. Dzień Bożego Ciała będzie jednocześnie początkiem naszego bezpośredniego przygotowania do nawiedzania naszej parafii przez wizerunek Matki Boskiej Jasnogórskiej. Przygotowanie poprowadzi o. Michał Gawryluk, paulin. W czwartek, w dzień Bożego Ciała nauki na wszystkich Mszach św., przy czwartym ołtarzu na zakończenie procesji oraz w czasie Apelu Jasnogórskiego. W piątek i sobotę dorosłych zapraszamy na Msze św. na godz. 9.00 lub 18.00, dzieci w piątek o godz. 17.00, młodzież w sobotę o godz. 17.00. Dodatkowo rodziny z dziećmi w sobotę o godz. 12.00. W piątek Apel Jasnogórski o godz. 21.00, zaś w sobotę procesja maryjna ze świecami zakończona Apelem rozpocznie się o godz. 20.00.
  3. Niedziela 3 czerwca będzie dniem powitania obrazu. Przed południem będą odprawione Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 10.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Wszyscy w miarę możliwości gromadzimy się na powitanie obrazu w kościele o godz. 18.00, o godz. 18.15 wyruszy procesja do miejsca przywiezienia wizerunku na rogu ulic Skrzypcowej i Codziennej. O godz. 18.30  przyniesienie obrazu i wprowadzenie w procesji do kościoła i o godz. 19.00 Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia.
    Przebieg nawiedzenia podany jest na ulotkach, które dotarły do domów, a które można także wziąć ze stolika z czasopismami.
    Prosimy, w miarę możliwości, o przyniesienie kwiatów i gałązek bukszpanu w sobotę w godz. 8.00-12.00. Pragniemy udekorować wejście do kościoła i ułożyć dywan z kwiatów przed kościołem. Ojców rodzin wraz ze swymi dziećmi zachęcamy do wspólnego rodzinnego niesienia chorągwi wraz z szarfami, zarówno w czasie procesji w dniu Bożego Ciała, jak również w niedzielę 3 czerwca, w czasie powitania obrazu Matki Boskiej.
  4. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę i herbatę.