IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu gromadzimy się na nabożeństwie Gorzkich żali w niedziele o godz. 17.15, zaś w piątki odprawiamy Drogę krzyżową o godz. 17.00 z udziałem dzieci, o godz. 17.30 gromadzą się dorośli, o godz. 19.00 młodzież.
  2. Przypominamy również, że w najbliższy wtorek 13 marca nasz kościół jest w Warszawie kościołem stacyjnym, otwartym przez cały dzień w godzinach od 6.00 do 21.00, gotowym na przyjęcie parafian i gości. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie trwało w godzinach od. 8.30 do 18.00. Przez cały dzień będzie również możliwość przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Modlitwę Anioł Pański i różaniec odmawiamy o godz. 12.00, o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga krzyżowa, o godz. 19.00 Gorzkie żale i o godz. 20.00 główna uroczysta Msza św.; będzie ona również naszą modlitwą za Ojca św. Franciszka przypadającą w tym dniu piątą rocznicę jego wyboru. Na stoliku z czasopismami znajdują się ulotki przygotowane na ten dzień z informacjami o naszej parafii i kościele oraz z wybranym fragmentem homilii papieża Franciszka z 2 lutego.
  3. Za tydzień w poniedziałek obchodzimy uroczystość Św. Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 18.00, na którą zapraszamy wszystkich parafian, zostanie udzielone uroczyste błogosławieństwo ojcom i ich 12-letnim synom. Tekst tego błogosławieństwa możemy znaleźć w gazetce parafialnej.
  4. Przed kościołem po Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego, zaś w kościele przy figurze św. Antoniego umieszczony jest kosz, gdzie można składać dary rzeczowe na świąteczne paczki dla ubogich
  5. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć wielkanocne świece „Caritas” i karty świąteczne. Zachęcamy, aby zainteresować się nowym numerem gazetki parafialnej „Rodzina na Zaciszu”.
  6. Informujemy, ze w tym tygodniu odbędą się rekolekcje wielkopostnie dla drugiej z naszych szkół podstawowych, dla szkoły nr 52. Rekolekcje odbędą się w środę, czwartek i piątek w trzech grupach o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.