Niedziela Świętej Rodziny

 1. Obchodzimy dzisiaj święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zachęcamy małżonków, aby szczególnie tego dnia gorąco modlili się w intencji umocnienia swojej miłości. Z racji kończącego się roku kalendarzowego Msza św. o godz. 18.00 sprawowana będzie w intencji dziękczynnej za otrzymane łaski w starym roku. Po Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno błagalne. Dzisiaj za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wyławiamy” można uzyskać odpust zupełny.
 2. Jutro 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedziele.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. z udziałem dzieci, z kolei o godz. 18.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić od godz. 6.30 r. rano, a po południu od godz. 16.30.
 4. W najbliższą sobotę 6 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedziele. Na każdej z nich odbędzie się obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy. Ofiary zebrane tego dnia na tacę przeznaczymy na potrzeby misji.
 5. W najbliższą sobotę przypada również pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencji kółek żywego różańca zostanie odprawiona o godz. 7.00, a po niej nabożeństwo pierwszych sobót w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Plan wizyty duszpasterskiej:
  2 stycznia – ul. Błotna,
  3 stycznia – ul. Drewnowskiego,
  4 stycznia – ul. Reichera,
  8 stycznia – ul. Fioletowa i Sternhela,