VIII Festyn parafialny za nami

W niedzielę, 17 września 2017 r., spotkaliśmy się wokół kościoła na dorocznym festynie parafialnym. Jak co roku, było wiele radości ze wspólnej zabawy, chociaż pogoda nas nie rozpieszczała. Były smakowite wypieki naszych zdolnych parafianek i tradycyjne już  smakołyki z grilla, a także wspaniały bigos od naszych gospodyń i wyśmienite sałatki. To było piękne świadectwo radości, dobrej i kulturalnej zabawy we wspólnocie parafialnej. Dziękujemy Bogu i wszystkim obecnym za ten pięknie spędzony Dzień Pański!

 

Nowością na festynie były prezentacje grup i stowarzyszeń, które istnieją w naszej parafii. Rada parafialna, która wraz z ks. Proboszczem była organizatorem festynu, kierując się słowami, które usłyszeliśmy wszyscy od pasterza diecezji w dniu konsekracji naszej świątyni, o tym, by tworzyć Boże królestwo, już tu na ziemi, postanowiła podzielić się tym, co mamy najlepszego w naszej wspólnocie, a więc zaangażowaniem w życie Kościoła i świadectwem poszczególnych osób.

Ksiądz Abp Henryk Hoser zwrócił uwagę, że parafia Świętej Rodziny oferuje wiele możliwości dla wszystkich ludzi. Jest ponad dwadzieścia grup, w których działalność duszpasterską można się aktywnie włączyć i postanowiliśmy to pokazać szczególnie osobom, które są nowe w naszej parafii. Przygotowane zostały stoiska prawie wszystkich grup parafialnych, co dało możliwość zapoznania się z ich działalnością, ale także zintegrowania członków poszczególnych stowarzyszeń przy promocji działalności.

W dniu konsekracji ks. Arcybiskup zwrócił też naszą uwagę na dążenie do urządzania świata według Bożego zamysłu. Zachęcał, by odkrywać i rozwijać swoje umiejętności i dary, pomagać w ich odkrywaniu i rozwijaniu innym, aby świat mógł się rozwijać według Bożego planu. Dlatego też w tym roku zorganizowaliśmy festiwal talentów naszych parafian i przyjaciół parafii, a także pokaz rękodzieła. Wszystko po to, byśmy poczuli się jak w rodzinie. Występowały dzieci, młodzież i dorośli z naszej parafii.

W czasie zabaw integracyjnych prezentowały się poszczególne grupy zapraszając do swoich wspólnot, a także rodziny wielodzietne i harcerze oraz seniorzy. Po Mszy św. dla dzieci przygotowany był blok zabaw z wodzirejem. Do tańców lednickich pod koniec dnia włączyli się także dorośli na czele z ks. Proboszczem.

Na następnym festynie spotkamy się już w czerwcu 2018 r., by wspólnie świętować pierwszą rocznicę konsekracji naszego kościoła.