V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj pierwszy dzień naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. oraz na Gorzkich żalach o godz. 17.15. W kolejne dni rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne dla dorosłych będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00, a dla młodzieży o godz. 19.30. Spowiedź w godz. 8.45 – 10.00 oraz 17.30 – 20.00.
  W poniedziałek, wtorek i środę będą odbywały się również rekolekcje dla dzieci ze SP nr 52, w trzech grupach: o godz. 8.00, 10.15 i 12.00.
 2. Również dzisiaj zapraszamy wszystkich na występ chóru Concordia z Mińska z Białorusi, organizowany wspólnie z Domem Kultury „Zacisze”. Początek o godz. 16.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano i po południu od godz. 16.30. O godz. 17.00 Msza św. pierwszo piątkowa dla dzieci i po niej Droga krzyżowa dla dzieci. O godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca i bezpośrednio po niej wyruszy Droga krzyżowa, którą odprawiamy idąc ulicami naszego osiedla, zgodnie z wieloletnią tradycją naszej parafii.
 4. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane palmy, z których dochód w całości przeznaczony jest na kontynuację prac w naszym kościele i przygotowania do uroczystej konsekracji.
 5. W przyszłą niedzielę nie będzie, w Niedzielę Palmową nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, będzie zaś Msza św. o godz. 13.00 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 16 kwietnia, podczas której będzie udzielany dzieciom sakrament Chrztu św.
 6. S. Małgorzta zaprasza dziewczynki, które chciałyby uczestniczyć w procesji rezurekcyjnej na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 10.00.
 7. W związku z reformą oświaty Gimnazjum Wyspa JP2 przy ul. Radzymińskiej 118a prowadzi nabór do klasy IV, V, VI i VII Szkoły Podstawowej. Jest to szkoła stawiająca na dobry poziom nauczania w duchu wartości katolickich. Więcej informacji na stronie www.wyspajp2.pl.
 8. Lokalne Koło Związku Dużych Rodzin 3 + Targówek pragnie zaprosić zainteresowane duże rodziny z 3 i więcej dzieci na Walne Zgromadzenie członków Koła, które odbędzie się 9 kwietnia o godz. 11.30 w naszej parafii. Celem spotkania jest wybór nowych władz Koła i dyskusja nad promocją i kreowaniem pozytywnego obrazu rodzin z dziećmi zwłaszcza wielodzietnych w dzielnicy i okolicach na najbliższe 3 lata. Dla dzieci przewidziana jest opieka. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie na targowek@3plus.pl. Serdecznie Zapraszamy!
 9. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na kwiaty do grobu Pańskiego, zaś przy figurze św. Antoniego umieszczony jest kosz, gdzie można składać dary rzeczowe żywnościowe na świąteczne paczki dla ubogich. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć karty świąteczne.