Nowości książkowe w Księgarni Świętej Rodziny

Zapraszamy do naszej księgarni pod dzwonnicą, w której oferujemy dwie nowości Wydawnictwa Biały Kruk: „Świat Chrystusa” Wojciecha Roszkowskiego  i Antologię publicystyki patriotycznej „Polskość jest przywilejem”.

Ksiegarnia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-19.00 i w niedzielę w godz. 9.30-13.30

„Świat Chrystusa” Wojciech Roszkowski

Wraz z narodzeniem Chrystusa rozpoczął się nowy etap historii i dzieje ludzkości nie są takie same, jak wcześniej. Świat uległ wielkiej zmianie, zaczęły dominować wartości nazwane później chrześcijańskimi, z których wyrosła nasza kultura. W jakich zatem okolicznościach Jezus przyszedł na świat? Wiemy, że go zmienił, ale czy wiemy co zmienił? Po przeczytaniu tej książki będzie to dla nas jasne, gdyż Wojciech Roszkowski stworzył panoramę starożytnego świata w latach, które związane są bezpośrednio z ziemskim życiem Jezusa. Rok po roku wędrujemy od dalekich Chin po Irlandię i Germanię – ówczesne krańce cywilizacji – z naciskiem oczywiście na Imperium Rzymskie. Główną uwagę autor przywiązuje do wydarzeń w Palestynie i do zdarzeń z życia Jezusa Chrystusa. Choć książka napisana jest pięknym, literackim językiem, autor opiera się tylko na historycznych faktach; wśród wielu źródeł i monografii na czoło wybija się przekaz ewangeliczny.składa się z trzech wielkich tomów; dwa następne ukażą się do Wielkanocy 2017 r. Wielkim ubogaceniem książki jest 110 ilustracji.

„Polskość jest przywilejem” Antologia publicystyki patriotycznej

Ta publikacja jest niespotykaną na naszym rynku księgarskim antologią współczesnej publicystyki konserwatywnej i chrześcijańskiej. Na kartach jednego dzieła wielu publicystów zastanawia  się nad pytaniami ważnymi dla naszej Ojczyzny i dla wielu z nas. Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski, Antoni Macierewicz, Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, Krzysztof Ożóg, Leszek Sosnowski, Krzysztof Szczerski, Janusz Szewczak w jednej książce. A to jeszcze nie wszyscy autorzy wydawanego przez Białego Kruka miesięcznika kulturalnego „Wpis”, którzy swym wybitnym piórem wzbogacają tę niezwykle patriotyczną publikację. Jakie oblicze ma obecna Polska i kim w niej jesteśmy? Czy my sterujemy mediami, czy media sterują nami? Kim są nasi bohaterowie i co stanowi polską historię? Kto rozkrada majątek narodowy i po co nam właściwie polski kapitał? Jakie zagrożenia – wewnętrzne i zewnętrzne – stoją przed naszą Ojczyzną i przed Europą? A może staniemy się jednym z landów Stanów Zjednoczonych Europy? Jak wyglądają zakątki Polski, o których nikt na co dzień nawet w mediach nie wspomni? Co czynić, by zachować ojczystą kulturę i język? Na te pytania odpowiadają autorzy antologii.

Zachęcamy do lektury!