XVI Niedziela Zwykła

  1. W piątek 22 lipca wspominamy św. Marię Magdalenę. W tym roku po raz pierwszy na mocy decyzji papieża Franciszka dotychczasowe wspomnienie podniesione jest do rangi święta. Papież Franciszek, jak czytamy w dekrecie, chciał w ten sposób podkreślić tak aktualną dziś w Kościele godność kobiety i znaczenie ewangelizacji, dając wiernym za przykład Marię Magdalenę. Przypomniano, że św. Grzegorz Wielki nazwał ją „świadkiem Bożego miłosierdzia”, a św. Tomasz z Akwinu „apostołką apostołów”.
  2. Z tydzień w niedzielę 24 lipca w przeddzień wspomnienia  św. Krzysztofa, patrona kierowców, w naszym kościele po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie samochodów i innych pojazdów.
  3. W najbliższy czwartek 21 lipca ok. godz. 11.00 przybędzie do nas grupa młodzieży z Patriarchatu w Jerozolimie. Msza św., podczas której powitamy naszych gości rozpocznie się o godz. 12.00.
    Wszystkich, którzy mogą być obecni, serdecznie zapraszamy by reprezentować naszą wspólnotę parafialną. W piątek nasi goście będą zwiedzać Warszawę i wieczorem wszyscy gromadzimy się w Bazylice na Kawęczyńskiej o godz. 18.00. W sobotę przed południem młodzież z Palestyny odwiedzi okolice Warszawy i po południu wszyscy spotykamy się na Wydarzeniu Centralnym na Tarchominie koło seminarium przy ul. Mehoffera (w godz. 12.30 – 21.00). Karty wstępu każdy może otrzymać w zakrystii. W niedzielę zapraszamy wszystkich na Mszę św. z udziałem naszych gości o godz. 10.30.
    Pożegnanie gości w formie wspólnego świętowania na wzór naszego festynu parafialnego rozpocznie się w niedzielę o godz. 20.00.
    Goście opuszczą naszą parafię i udadzą się do Krakowa w poniedziałek rano. Zapraszamy do licznego udziału we wszystkich powyższych wydarzeniach.