Niedziela Palmowa

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm dziś na początku każdej Mszy św.
 2. W Wielki Czwartek uroczysta liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy będzie trwała do godz. 23.00.
 3. W Wielki Piątek:
  o godz. 7.30 – modlitwa liturgią godzin tzw. ciemna jutrznia,
  o godz. 12.00 – Droga krzyżowa i adoracja Krzyża dla dzieci,
  o godz. 18.00 – uroczysta Liturgia Męki Pańskiej połączona z adoracją Krzyża,
  do godz. 23.00 – adoracja przy Grobie Pańskim.
 4. W Wielką Sobotę:
  o godz. 7.30 – modlitwa liturgią godzin tzw. ciemna jutrznia,
  w godz. od 8.00 do 17.00 – poświęcenie pokarmów,
 5. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania rozpocznie się o godz. 6.00 i po niej zostanie odprawiona uroczysta Msza św.
  W Niedzielę Zmartwychwstania w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawione wg porządku niedzielnego. Dodatkowo w oba te dni będzie Msza św. o godz. 13.00, podczas której będzie udzielany sakrament Chrztu św.
  W niedzielę Wielkanocną o godz. 10.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji Róż Różańcowych rodziców, dzieci i młodzieży.
 6. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 15.00. W Wielką Sobotę zapraszamy również na godz. 15.00, a w następne dni nowenny na godz. 17.45.
 7. Wraz z Fundacją św. Józefa zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Ojczyzna Świętych”. Tym razem tematem spotkania jest „Bł. ks. Michał Sopoćko – apostoł miłosierdzia i wzór ufności”. Gościem spotkania i prelegentem jest Ksawery Bordas, Katalończyk, tłumacz pism ks. Sopoćki. Zapraszamy wszystkich na to spotkanie jutro 21 marca na godz. 18.45 w domu parafialnym.
 8. Wszystkich młodych zainteresowanych wyjazdem do Krakowa na ŚDM w lipcu br. prosimy o zgłaszanie i kontaktowanie się z ks. Wojciechem.
 9. Róże Różańcowe rodziców, dzieci i młodzieży organizują pielgrzymkę do Sokółki w sobotę 9 kwietnia. Są jeszcze wolne miejsca w drugim autokarze. Zapisy przed kościołem.
 10.  Wspólnota neokatechumenalna rozprowadza dziś przed kościołem palmy, z których całkowity dochód przeznaczony jest na aktualnie prowadzone prace wykończeniowe, w tym momencie układana jest mozaika, która już niedługo znajdzie się w prezbiterium, na łuku otaczającym postacie  Pana Jezusa i Apostołów.
 11.  Przy figurze św. Antoniego jest umieszczony kosz, gdzie można do jutra składać dary rzeczowe na paczki świąteczne dla ubogich. Paczki będą wydawane we wtorek od godz. 15.00. Skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy do kosza przy ołtarzu.
 12.  W księgarni pod dzwonnicą, przy bocznym wyjściu można nabyć świece wielkanocne „Caritas”, karty świąteczne a także pakiet z serii „Wiara i Film”. Środki pozyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie i organizację ŚDM.
 13.  Ukazał się świąteczny nr gazetki parafialnej „Rodzina na Zaciszu”.