Ks. dr Robert Wielądek misjonarzem miłosierdzia

Wśród kapłanów całego świata wybranych do posługi misjonarza miłosierdzia, kapłan z Diecezji Warszawsko-Praskiej ks. dr Robert Wielądek, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, będzie posłany do pełnienia tej misji.

Zgodnie z zapowiedzią papieża Franciszka misjonarze miłosierdzia zostaną rozesłani po liturgii sprawowanej w Środę Popielcową w Bazylice św. Piotra. Wcześniej, 9 lutego podczas osobistego spotkania Ojciec Święty wyjaśni kapłanom szczególną naturę ich posługi.

Mają oni być znakiem matczynej troski Kościoła o Lud Boży, aby wszedł on w głębokości bogactwa tej tajemnicy tak fundamentalnej dla naszej wiary. Kapłanom tym papież udzieli władzy przebaczenia grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej, aby podkreślić wielkość ich posłania. Misjonarz miłosierdzia może odpuścić zatem m.in. grzech profanacji Najświętszego Sakramentu, schizmy, apostazji czy herezji, a także grzech naruszenia tajemnicy spowiedzi. Misjonarze będą zaproszeni przez biskupów diecezjalnych w swoich krajach do realizowania powierzonej im misji.

Do głównych zadań misjonarzy miłosierdzia należeć będzie m.in. głoszenie słowa Bożego w ramach rekolekcji parafialnych, dekanalnych czy diecezjalnych oraz sprawowanie sakramentu pojednania.

Ks. dr Robert Wielądek urodził się w 1981 r. w Wołominie. W 2006 r. z rąk abpa Sławoja Leszka Głódzia przyjął święcenia kapłańskie. Po święceniach studiował w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i został doktorem teologii praktycznej. Pracował w parafii św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim i w parafii św. Włodzimierza w Warszawie. Aktualnie jest diecezjalnym duszpasterzem rodzin i rezydentem w parafii Świętej Rodziny w Warszawie.