Kurs przedmałżeński

Wszystkich narzeczonych zapraszamy na kurs przedmałżeński, który rozpocznie się w naszej parafii 1 lutego. Spotkania będą odbywały się w czwartki o godz. 20.00 w sali domu parafialnego. Kurs prowadzi Żaneta Elsner, doświadczona żona i matka szóstki dzieci. Narzeczeni podczas konferencji poznają drogi i rozdroża miłości w małżeństwie oraz jak stworzyć i utrzymać w trwałości wspólnotę małżeńską. Pochylą się nad kwestią regulacji poczęć i odpowiedzialnego rodzicielstwa, a także sposobów tworzenia środowiska wychowawczego i kształtowania życia rodzinnego. Będą zastanawiać się, co to znaczy wierzyć i kim jest dla nich Jezus Chrystus, a także jak widzą swoją rolę w Kościele jako przyszli małżonkowie i rodzina. Istnieje możliwość rozmów indywidualnych w języku angielskim.

Rodzina, założona i ożywiana przez miłość, jest wspólnotą osób: mężczyzny i kobiety jako małżonków, rodziców, dzieci i krewnych. Pierwszym jej zadaniem jest wierne przeżywanie rzeczywistości komunii w ciągłym działaniu na rzecz rozwijania prawdziwej wspólnoty osób. Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! (Familiaris Consortio, Jan Paweł II)

Zapraszamy także narzeczonych do Parafialnego Centrum Formacji Rodziny na spotkania i konsultacje: w poniedziałki w godz. 17.00-21.00 (tel. 501 308 082), w piątki w godz. 18.00-20.00 (tel. 504 470 253).