I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Gorzkie Żale dziś i w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.45 dla dorosłych, o 17.30 dla dzieci oraz o 19.00 dla młodzieży i wszystkich później wracających z pracy.
  2. Kurs dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa rozpocznie się jutro, 19 lutego o godz. 20.00 w domu parafialnym.
  3. W czwartek, 22 lutego obchodzimy święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry i konkatedry.
  4. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się za tydzień w niedzielę, 25 lutego i będą kontynuowane w czwartek, piątek i sobotę, 29 lutego, 1 i 2 marca. Poprowadzi je ks. Jarosław Kukowski.
  5. Informujemy, że podobnie jak w latach ubiegłych nasza parafia będzie kościołem stacyjnym w Warszawie, we wtorek po czwartej niedzieli wielkiego Postu, czyli 12 marca.
  6. W najbliższych dniach będziemy kontynuowali odwiedzanie parafian według następującego planu:

poniedziałek 19 lutego: Św. Wincentego 128 D, E, F, G i 130;

wtorek 20 lutego: Kondratowicza 59;

środa 21 lutego: Gniazdowska, Regatowa, Ładna, Kościerska, Senna, Kaśki Kariatydy;

czwartek 22 lutego: Określona, Wieniecka, Śmieszna, Korzystna, Samotna;

poniedziałek 26 lutego: Skrzypcowa, Rozwadowska, Brodowskiego;

wtorek 27 lutego: Pospolita, Żarnowiecka.

W blokach rozpoczynamy odwiedzanie parafian o godz. 17.00, w domach przy ulicach naszego osiedla o godz. 16.00. Osoby, do których księża nie dotarli czy nie dotrą w najbliższych dniach, mogą indywidualnie umawiać się z księżmi na najbliższą sobotę pop południu lub inny dogodny termin.

7. Nasza parafia organizuje letnie kolonie dla dzieci i młodzieży w Górach Świętokrzyskich. Spotkanie organizacyjne i możliwość zapisu za tydzień, w niedzielę o godz. 11.30 w domu parafialnym. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.

8. W dniach od 26 września do 1 października organizujemy pielgrzymkę do Francji pod hasłem „Miejsca nieznane, cudami słynące”. Chcemy odwiedzić m.in. Paryż, Mont Saint Michel, Lisieux oraz najpiękniejsze sanktuaria i zamki w Dolinie Loary. Bliższe informacje na ulotkach dostępnych w zakrystii oraz na naszej stronie internetowej. Zapisy u ks. Wacława.

9. W dniach od 11 do 21 listopada z kolei zapraszamy na pielgrzymkę do Meksyku. W programie Guadalupe i miasto Meksyk, Acapulco. Program, bliższe informacje i zapisy u ks. Rafała.

10. Dzisiaj po Mszy św. ministranci rozprowadzają materiały dla rodziców dotyczące uzależniania się dzieci od internetu i telefonu. Zachęcamy do brania tych materiałów.

11. W sobotę 24 lutego Mszą św. o godz. 8.00 rozpocznie się w naszym kościele peregrynacja relikwii bł. Siostry Bernardyny. Po Mszy św. różaniec z rozważaniami na podstawie tekstów błogosławionej. Peregrynacja zakończy się Mszą św. o godz. 13.00 w niedzielę.