Parafialne rekolekcje wielkopostne

Msze św. z nauką rekolekcyjną:
28 marca – czwartek – 9:00, 18:00, 19:30
29 marca – piątek – 9:00, 18:00, 19:30
30 marca – sobota – godz. 9:00, 12:00 (Msza św. dla osób starszych i cierpiących połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych), 18:00
31 marca – niedziela: 7:00, 9:00, 10:30 (dla dzieci), 12:00, 18:00.

Mamo, czy wiesz, że Pan Jezus jest najważniejszy?

Niedawno mój pięcioletni syn, przedszkolak w trakcie wieczornej rozmowy powiedział: „Mamo cy wies, ze Pan Jezus jest najwazniejsy?”. Pomyślałam, że pewnie siostra katechetka rozmawiała z dziećmi na ten temat w przedszkolu i to zdanie zapamiętał jako ważne. Przyznam szczerze, że te słowa bardzo mnie poruszyły. Od tamtej rozmowy minęły dwa, może trzy tygodnie, a jednak często to pytanie do mnie wraca.

Dzielmy się wiarą jak chlebem

Katecheza ks. Andrzeja Mazańskiego wygłoszona podczas spotkania Środowiska Medycznego Świętej Rodziny 14 marca 2019 r.

Skałą i zbawieniem jest mój Jezus, Syn Boży, Zbawiciel, mój Pan – śpiewamy w jednej z piosenek religijnych, które pamiętam z młodości. W słowie WIARA w języku greckim akcent jest położony na poznanie, przyjęcie za prawdę, uznanie jakiejś prawdy. Natomiast w kręgu kultury semickiej, wschodniej to słowo oznacza zmienić miejsce z niepewnego i stanąć na gruncie trwałym i mocnym. Jest to tłumaczenie bliższe temu, którego używa Pan Jezus w spotkaniach z ludźmi czy w nauczaniu. Nie wystarczy tylko przyjąć tę prawdę, ale przede wszystkim stanąć na fundamencie pewnym, trwałym. W wypadku wiary chrześcijańskiej mocnym i trwałym fundamentem jest Jezus.