Wnętrze naszego kościoła

W naszym kościele mozaika nad ołtarzem przedstawia Jezusa z Apostołami i unoszącego się Ducha Świętego w postaci gołębicy. Szczególnie w tym miejscu wybrzmiewają umieszczone powyżej słowa wypowiedziane przez Jezusa, a zapisane w Ewangelii św. Mateusza: Kto pełni wolę Ojca mojego… ten mi jest bratem, siostrą i matką. (Mt 12, 50)

Są one zaproszeniem dla nas, byśmy pragnęli stać się prawdziwą rodziną Chrystusa, na wzór Świętej Rodziny. Po obu stronach ołtarza mozaiki przedstawiają Matkę Bożą i Świętego Józefa.

Historia kościoła Świętej Rodziny

W 1938 roku w miejscu obecnego kościoła Świętej Rodziny stanął wysoki krzyż. Teren pod kościół ofiarował przed II wojną światową Zygmunt Jórski, właściciel folwarku Zacisze. Pierwszą Mszę Świętą z poświęceniem placu kościelnego odprawił ks. Jan Sitnik, proboszcz parafii Świętej Trójcy w Ząbkach, do której należało wówczas Zacisze. Pragnienie wybudowania kościoła w miejscu, gdzie osiedlało się coraz więcej rodzin spowodowało, że mieszkańcy z radością rozpoczęli zbiórkę materiałów na budowę kościoła, jednakże wybuch wojny przerwał te działania.