Zaproszenie do aktu wiary

W czasie oktawy Wielkiej Nocy, pozdrawiamy się słowami: „Chrystus zmartwychwstał!”, „Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!” Głoszenie Zmartwychwstania Pańskiego jest aktem wiary. W tym kontekście przypomnijmy katechezę ks. Andrzeja Mazańskiego o tym jak Pan Bóg zaprasza nas, byśmy w Niego wierzyli w różnych sytuacjach na co dzień.

– Pan Bóg zaprasza nas do aktów wiary, które sprawią, że z człowieka zagubionego czy przeżywającego udręki, obawy stajemy się kimś stojącym na mocnym gruncie. Wierzyć to znaczy stanąć na pewnym gruncie. Wiara jest łaską, a więc darem,  z którym wychodzi do nas Pan Bóg i zaprasza, by Go przyjąć. W swojej miłości chce nas obdarować, uzdolnić, zaprosić do aktu wiary.  Podprowadza nas do tego aktu odwołując się do naszej wolności.  W akcie wiary jest coś głęboko ludzkiego, podkreślającego głęboko godność człowieka.  Pan Bóg nie może sam w nas wzbudzić aktu wiary. Może nas pobudzić do tego, podprowadzić, ale żywej, aktualnej wiary bez naszej odpowiedzi nie wzbudzi.

„Rodzina na Zaciszu” nr 100

Gazetka parafialna „Rodzina na Zaciszu” ukazała się już 100 razy! Prezentujemy jubileuszowe setne wydanie i zapraszamy do lektury!

Oprócz stałych rubryk, zachęcamy do przeczytania rozmowy z ks. Tomaszem, który głosił rekolekcje wielkopostne w naszej parafii i katechezy ks. Proboszcza. Gazetka jest wyłożona na stoliku przy drzwiach głównych.

Rozmowa z rekolekcjonistą ks. Tomaszem Borowskim SAC

Od 2 do 5 kwietnia w naszym kościele rekolekcje wielkopostne głosił ks. Tomasz Borowski SAC. Przybliżając pełne nadziei orędzie fatimskie mówił o tym, czego oczekuje od nas Matka Boża.

W objawieniach fatimskich istotne jest to, żeby je najpierw poznać. Dowiedzieć się, co tak ważnego Matka Boża przekazała trójce dzieci. Często wydaje nam się, że wiemy co się tam wydarzyło, ale gdy rozmawiamy o szczegółach okazuje się, że mamy mgliste wyobrażenie, dlatego tak istotne jest najpierw poznanie. Warto poczytać na ten temat.