Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się nim i weselmy!

Homilia wygłoszona przez Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera podczas Mszy św. w dniu konsekracji kościoła pw. Świętej Rodziny na Zaciszu 18 czerwca 2017 r.

Czcigodni kapłani, drodzy bracia i siostry!

Ten uroczysty akt poświęcenia, czyli konsekracji naszej świątyni jest zwieńczeniem długiej historii, której fragmenty słyszeliśmy z ust księdza Proboszcza, ale jest ukoronowaniem ogromnego wysiłku nas wszystkich. Ten piękny kościół, który dzisiaj otrzyma ostateczne oznaki swojej godności przypomina ludzką osobę, ponieważ te znaki również stosują się w sakramentach, które otrzymujemy. Będziemy z uwagą śledzić przebogatą i piękną liturgię konsekracji kościoła, by zrozumieć, co znaczy kościół, świątynia, co znaczy jego szczególna rola i jaką rolę powinien pełnić w naszym osobistym i społecznym życiu.