Wniebowstąpienie Pańskie

1. Od piątku trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, połączona z nabożeństwem majowym. Dzisiaj zapraszamy na godz. 17.30, a dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
  2. Wczoraj podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. Bp Marek Solarczyk udzielił 28 młodym ludziom naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Cieszymy się, że w ten sposób przybywa osób uzdolnionych do dawania świadectwa wiary słowem i czynem.
  3. Jutro w poniedziałek obchodzimy święto św. Macieja, apostoła, zaś w środę 16 maja św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
  4. Informujemy, że dwie następne niedziele dzieci klas III z obu szkół podstawowych przystąpią do uroczystej I Komunii św.: 20 maja – dzieci ze SP nr 52 i 27 maja ze SP nr 84, każdego z tych dni podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 13.00.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli dostarczyć do rodzin naszej parafii ulotki z programem przygotowania i nawiedzenia kopii wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej oraz zaproszenia na uroczystość pierwszej rocznicy konsekracji naszego kościoła parafialnego. Jeżeli te ulotki nie dotarły do rodziny, prosimy o zaopatrzenie się w nie przy stoliku z czasopismami.
  6. Również na stoliku z czasopismami są ulotki z zaproszeniem dla żon i mam z małymi dziećmi na spotkania w czwartki w godz. 10.00 – 12.00. Podobne, comiesięczne spotkania proponujemy mężom i ojcom. Pierwsze takie spotkani odbędzie się w następny czwartek 24 maja o godz. 20.00 w domu parafialnym.
  7. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na spotkanie przy kawie.