Niedziela Palmowa

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm dziś na początku każdej Mszy św. Gorzkie żale o godz. 17.15.
  2. Jutro w poniedziałek zapraszamy na kolejną prelekcję p. Jerzego Kazimierczaka na temat ikon. Tematem będzie: „Maryja, tron Boga – wczesno romańskie Madonny”. Początek prelekcji o godz. 18.45.
  3. W Wielkim Tygodniu spowiadać będziemy w poniedziałek, wtorek i środę rano podczas Mszy św. i po południu w godz. 17.30 – 19.00. W czasie Triduum Paschalnego od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego spowiedzi nie będzie.
  4. W Wielki Czwartek Uroczysta liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy będzie trwała do godz. 23.00.

7.30 Modlitwa Liturgią Godzin tzw. „ciemna jutrznia”
    12.00 Droga krzyżowa i adoracja krzyża dla dzieci
    15.00 początek nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia
    18.00 Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej połączona z adoracją krzyża. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz.23.00

Wielka Sobota
    7.30 modlitwa Liturgią Godzin tzw. „ciemna jutrznia”
    8.00 – 17.00 Święcenie pokarmów
    15.00 nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia
    Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.45.

Procesja rezurekcyjna rozpocznie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 i po niej zostanie odprawiona uroczysta Msza św.
    W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 13.00, podczas której będzie udzielony sakrament chrztu.
    W poniedziałek wielkanocny Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Mszy św. o godz. 13.00 nie będzie.

5. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 15.00. W Wielką Sobotę zapraszamy również na godz. 15.00, a w następne dni nowenn godz. 17.45.
  6. Przy figurze św. Antoniego, jest umieszczony kosz, gdzie do jutra można składać jeszcze dary rzeczowe na świąteczne paczki dla ubogich. Paczki będą rozdawane we wtorek w godz. 12.00 – 18.00.
  7. W księgarence pod dzwonnicą można jeszcze nabyć wielkanocne świece „caritas”, karty świąteczne, baranki z cukru. Zachęcamy do zainteresowania się świątecznym numerem naszej gazetki parafialnej. Po Mszy św. przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.