Wnętrze naszego kościoła

W naszym kościele mozaika nad ołtarzem przedstawia Jezusa z Apostołami i unoszącego się Ducha Świętego w postaci gołębicy. Szczególnie w tym miejscu wybrzmiewają umieszczone powyżej słowa wypowiedziane przez Jezusa, a zapisane w Ewangelii św. Mateusza: Kto pełni wolę Ojca mojego… ten mi jest bratem, siostrą i matką. (Mt 12, 50)

Są one zaproszeniem dla nas, byśmy pragnęli stać się prawdziwą rodziną Chrystusa, na wzór Świętej Rodziny. Po obu stronach ołtarza mozaiki przedstawiają Matkę Bożą i Świętego Józefa.

Świętą Rodzinę przedstawia także umieszczony na froncie kościoła witraż, a także mozaika znajdująca się nad drzwiami do zakrystii. We wnętrzu kościoła jest jeszcze kilka świętych rodzin i osób przedstawionych na mozaikach: święci Anna i Joachim – rodzice Maryi; Elżbieta i Zachariasz – rodzice Jana Chrzciciela; opisani w Nowym Testamencie małżonkowie męczennicy Priscilla i Aquilla; rodzice św. Teresy z Lisieux – święci małżonkowie Zelia i Ludwig Martin; błogosławieni małżonkowie Maria i Luigi Quattrocchi, św. matka i żona Joanna Beretta Mola, służebnica Boża Stanisława Leszczyńska, położna w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, św. Jan Paweł II, sługa Boży Stefan Wyszyński, św. Paweł z Tarsu, św. Jan Chrzciciel.

Nad nimi umieszczone są okrągłe witraże przedstawiające cnoty kardynalne: roztropność (Prudentia), sprawiedliwość (Justitia), umiarkowanie (Temperantia) i męstwo (Fortitudo).

W Kościele znajdują się cztery duże witraże, które przedstawiają sceny z życia Świętej Rodziny: zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny, nawiedzenie św. Elżbiety przez Maryję,  Świętego Józefa odpoczywającego w Bogu i mędrców ze Wschodu oddających pokłon nowonarodzonemu Jezusowi.