Ten dom jest poświęcony Panu

Ksiądz Proboszcz Andrzej Mazański na zakończenie uroczystości podziękował wszystkim zaangażowanym w dzieło budowy kościoła Świętej Rodziny,
a także tym, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości konsekracji.

Słowa podziękowania chciałbym rozpocząć od słów, które słyszeliśmy w wersecie przed Ewangelią: W moim domu ten, kto prosi otrzymuje. Kto szuka znajduje, a kołaczącemu otworzą. Te słowa są obietnicą daną przez Pana Boga. Obietnicą, która pada w kontekście poświęcenia tej świątyni. I z całego serca dziękuję Księdzu Arcybiskupowi za to, że jest tutaj, za to że przez tę posługę Księdza Arcybiskupa ta obietnica wyrażona w słowach, które przytoczyłem, jest mocna i pewna.  TEN DOM JEST POŚWIĘCONY PANU. W tym domu ten, kto prosi otrzymuje, ten kto szuka znajduje, a kołaczącemu otworzą.

Dziękuję wszystkim, którzy przez te kilka lat byli razem. Pan Bóg tak sprawił, że przez czas budowy, kiedy  gromadziliśmy się w namiocie czy też w domu parafialnym,  byliśmy bliżej siebie. Był to dla mnie znak, że Pan Bóg troszczy się o tę wspólnotę i buduje też pewne doświadczenie naszej jedności i bliskości. To także był jeden z tych wielu znaków, które było mi dane zobaczyć, że to my się trudzimy, a Pan Bóg buduje ten dom przez nasz trud, ale także przez wiele wydarzeń, które kształtują naszą jedność – jedność z Bogiem i jedność między nami.  Dziękuję!