Drodzy w Chrystusie Panu

„Radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń.” (1 P 1, 6)

Ciekawa dla mnie jest ta myśl Piotra: aby przyjąć dar prawdziwej radości, koniecznym jest stanięcie wobec różnorodnych doświadczeń, które pozwalają odczuć smutek. Fakt, że smutek zamienia się w radość mówi o tym, że Pan Jezus już się narodził, już przyszedł.

Chciałbym życzyć wszystkim Wam, Siostry i Bracia, tworzącym naszą wspólnotę parafialną, aby różnorodne doświadczenia, które mogą napawać pewnym smutkiem, a które w rzeczywistości ubogacają i pogłębiają nasze człowieczeństwo, Nowonarodzony, przychodzący do nas Pan, zamieniał w radość.

Pan Jezus w rozmowie ze swoimi uczniami potwierdza ten dynamizm zmian, gdy mówi: „Wy smutni będziecie, ale smutek wasz w radość się zamieni.” (J 16, 20) A w innym miejscu daje nam obietnicę: „To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.” (J 15, 11)

Życzę sobie i nam wszystkim, aby Święta Bożego Narodzenia napełniały nas taką radością i aby każdy z nas, odkrywszy źródło tej radości, nieustannie z niego czerpał i pomagał zaczerpnąć innym.

Ks. Proboszcz Andrzej Mazański