XXI Niedziela Zwykła

1. Jutro obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej, w środę święto św. Bartłomieja Apostoła, a w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W piątek, z racji uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne.
  2. W przyszłą niedzielę 28 sierpnia będziemy gościli w naszej parafii ks. Bpa Józefa Roszyńskiego, który pracuje w Papui-Nowej Gwinei i jest ordynariuszem diecezji Wewak, na północy tego misyjnego kraju. Bp Józef należy do zakonu Werbistów. Dziś na stoliku z czasopismami, każdy może zaopatrzyć się w nowy kalendarz księży Werbistów na rok 2023 oraz w wakacyjny numer czasopisma „Misjonarz”. Ks. Biskup odprawi Mszę św. o godz. 12.00. Wcześniej o godz. 10.30 Msza św. w intencji róż różańcowych rodziców, dzieci i młodzieży.