Drodzy Parafianie

Powoli kończy się Wielki Post 2022, przeżywany w cieniu wydarzeń wojennych na Ukrainie. W czasie rekolekcji parafialnych usłyszeliśmy, że podjęty post, wyrzeczenie ma moc budzenia nadziei w nas i naszych bliźnich. Razem z naszymi Braćmi ze Wschodu, z których wielu jest w naszych domach, patrzymy z nadzieją w przyszłość. Dla wielu z nas post oznaczał nie tylko dobrowolne wyrzeczenie, ale współudział, współuczestnictwo w cierpieniach i udrękach naszych Braci. Poprzez wydarzenia zobaczyliśmy, jak post przenika się z modlitwą i darem dla bliźniego.

Przed nami Święta Zmartwychwstania Pańskiego, fundament naszej wiary. Są to Święta Paschalne, święta przejścia przez śmierć do nowego życia, obiecanego w Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym. Niech to nowe życie opromienia naszą codzienność i nasze spotkania w drodze, na wzór uczniów idących do Emaus. Pozwólmy, by Chrystus Zmartwychwstały zamieniał niepokoje i rozczarowania w radość i pewność obecności Boga żyjącego pośród nas.

Ks. Proboszcz Andrzej Mazański