XXVIII Niedziela Zwykła

1. Przypominamy, że przez cały październik gromadzimy się w naszym kościele na modlitwie różańcowej, codziennie o godz. 17.15. W poniedziałki, środy i piątki różaniec prowadzą dzieci wraz z katechetami.
  2. W miniony poniedziałek rozpoczął się kurs dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Kolejne spotkania  odbywają się w poniedziałki o godz. 20.00 w domu parafialnym.
  3. Wczoraj w katedrze warszawsko-praskiej ks. Biskup Romuald włączył do grona lektorów kolejnych 111 młodych ludzi z naszej diecezji. Wśród nich jest pięciu naszych parafian: Jan, Stanisław, Piotr, Franciszek i Jan. Ich posługę jako lektorów powierzamy modlitwie wiernych.
  4. Zachęcamy do lektury nowego numeru gazetki parafialnej „Rodzina na Zaciszu”. W gazetce m.in. rozmowa na temat organów oraz wskazania zachęcające do modlitwy adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. jest adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do 20.00. W tym czasie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. W najbliższy piątek ks. Robert zaprasza na nocną adorację od godz. 21.00, która potrwa do Mszy świętej sprawowanej o północy. Podczas adoracji także będzie możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi.
  6. Dzisiaj w Polsce obchodzimy kolejny Dzień Papieski, tym razem pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszy św. pod kościołem zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla ubogiej, zdolnej młodzieży.
  7. Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się do naszego chóru parafialnego. Próby chóru odbywają się w piątki o godz. 19.00 w domu parafialnym.