Boże Ciało 2020 r.

W czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Zgodnie z zaleceniem ks. Biskupa Ordynariusza odbędzie się na terenie wokół kościoła: ołtarz I – na parkingu parafialnym, ołtarz II przy wejściu do domu parafialnego, ołtarz III przy krzyżu misyjnym, IV ołtarzem będzie prezbiterium naszego kościoła.

W procesji od ołtarza do ołtarza będzie szła tylko niewielka ilość osób: bielanki, ministranci, panowie niosący chorągwie i zaproszone osoby. Wszystkich obecnych prosimy o pozostanie na miejscu w czasie całej procesji, zachowując odległość 2 m i zasłaniając usta i nos. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona dodatkowa Msza św.

W kolejnych dniach oktawy Uroczystości Bożego Ciała będą odprawiały się procesje eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym. Ostatni dzień oktawy jest jednocześnie dla naszej parafii dniem uroczystości 3. rocznicy konsekracji naszego kościoła.