Wielkopostny kościół stacyjny

Kościół Świętej Rodziny na Zaciszu był 2 kwietnia wielkopostnym kościołem stacyjnym. Przez cały dzień świątynia była otwarta, trwały modlitwy, adoracja Najświętszego Sakramentu, można było przystąpić do sakramentu pojednania. Tego dnia przypadała też 14. rocznica odejścia do Domu Pana św. Jana Pawła II. Przez cały dzień wierni nawiedzający kościół mogli wysłuchać fragmentów homilii papieskich z kolejnych pielgrzymek Ojca Świętego do Ojczyzny oraz pomodlić się przy jego relikwiach.

Pójdź, bądź moim światłem

Parafialne rekolekcje wielkopostne głosił ks. dr Krzysztof Chodkowski z diecezji łomżyńskiej, liturgista, dyrektor Diecezjalnego Domu Księży Emerytów. Przez trzy dni rekolekcji odkrywaliśmy obecność  Zbawiciela pośród nas, w naszym codziennym życiu i w tej przestrzeni, która tworzy się w kościele, gdy przychodzimy, by uczestniczyć w Eucharystii.

Bóg jest wdzięczny

Wdzięczność dynamizuje życie Boże w nas i życie Kościoła. Św. Teresa napisała, że jeśli ktoś dziękuje Bogu za jedną łaskę, to otrzymuje dziesięć nowych łask, a jeśli dziękuje dalej, obdarowany zostaje oceanem łask. Na człowieka żyjącego wdzięcznością rozlewają się stale Boże łaski. Za tymi słowami kryje się prawda o wdzięczności Boga. On obdarowuje, ponieważ jest wdzięczny.