Wieczory ciszy u Świętej Rodziny

Parafia Świętej Rodziny na Zaciszu zaprasza na „Wieczory ciszy”. Spotkania są okazją do modlitwy, spotkania z Bogiem i z samym sobą. Prowadzenie: ksiądz Robert Wielądek. Najbliższe spotkania 27 lutego i 13 marca w godz. 19.00-21.00. Weź ze sobą Pismo Święte i notatnik. W tym roku motywem przewodnim będą spotkania Jezusa z Ewangelii wg św. Jana.

Duszpasterstwo przediębiorców i pracodawców TALENT zaprasza

Bogacz z Ewangelii usłyszał słowa: „Głupcze, komu przypadnie to, coś wybudował?”. Czy zastanowiłeś się, co się stanie z Twoją firmą w przyszłości (przekazanie kolejnemu pokoleniu, zmiana zarządu, sprzedaż, likwidacja?) Zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT na Zaciszu – 15 lutego o godz. 19.00. Temat: „Budowanie spichlerzy” – o tym, jak mądrze planować przyszłość. To spotkanie będzie dotyczyło planowania, zarówno tego strategicznego, jak i tego koniecznego dla prowadzenia efektywnej działalności. Zapytamy się także, czy te nasze ludzkie plany są zbieżne z Bożym planem. Przed spotkaniem wspólna Msza św. w kościele parafialnym o godz. 18.00.

Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego 2019

Drodzy Bracia i Siostry,
„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysłał apostołów do szerzenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości.
Z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego, który w sposób uroczysty będzie obchodzony w Kalkucie w Indiach dnia 11 lutego 2019 roku, Kościół – Matka wszystkich swoich dzieci, zwłaszcza słabych – pamięta, że gesty wielkodusznego daru, jak te Miłosiernego Samarytanina, są najbardziej wiarygodną drogą ewangelizacji. Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest „ważny”.