Rozpoczynamy Wielki Post

Wielkopostne nabożeństwo Drogi krzyżowej będziemy sprawowali w piątki dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 17.30 i o godz. 19.00 dla młodzieży. Na Gorzkie żale zapraszamy wszystkich w niedziele Wielkiego Postu na godz. 17.15. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii za trzy tygodnie w III Niedzielę Wielkiego Postu, 4 marca i będą trwały do środy 7 marca.

„Posypmy głowy popiołem, z Chrystusem nieśmy krzyż społem, abyśmy z Nim zmartwychwstali i hymn Mu chwały śpiewali.”

Z dzisiejszej Ewangelii:
(Mt 6, 16-18) Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

Środa Popielcowa

Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze św. odprawimy w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 17.00 i 18.00. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św. Przypominamy, że w Środę Popielcową wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia, zaś post ilościowy obowiązuje wszystkich między 18. a 60. rokiem życia.