Chorzy zjednoczeni z Chrystusem

Tematem obchodzonego 11 lutego Dnia Chorego są słowa, które Jezus, wywyższony na krzyżu, kieruje do swojej Matki Maryi i do Jana: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27). Ojciec Święty Franciszek  w tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Chorego zwraca uwagę na tajemnicę krzyża. W tym dniu chorzy z naszej wspólnoty parafialnej uczestniczyli w Mszy Św. o godz. 12.00, podczas której udzielony został im sakrament namaszczenia chorych. Ks. Proboszcz podczas homili podkreślił ogromną wartość obecności osób chorych pośród nas, które swoje cierpienie ofiarowują Chrysusowi. Ks. Proboszcz zaprosił zebranych w kościele chorych i osoby starsze na spotkanie przy herbacie w kawiarence parafialnej. Ciasta na to spotkanie przygotowały parafianki z grupy młodych mam. W spotkaniu uczestniczyła też młodzież. Dziękujemy!