Bal karnawałowy

Dnia 14 lutego już po raz trzeci w naszej parafii odbył się parafialny bal karnawałowy. Zabawa była w tym roku szczególna: nie dlatego, że odbyła się w dzień św. Walentego, ale dlatego, że była kolejnym elementem przygotowań do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.

O wydarzeniu zdecydowała się opowiedzieć 22-letnia Paulina Kuczyńska – jedna z osób zaangażowanych w przygotowanie ŚDM w naszej parafii.

Wielkopostne kościoły stacyjne

W okresie Wielkiego Postu w Warszawie, wierni po raz pierwszy będą mogli modlić się w tzw: kościołach stacyjnych. Wyznaczono w tym celu 40 świątyń po obu stronach Wisły.

Zwyczaj ten nawiązuje do starej rzymskiej tradycji. Już od czwartego wieku, w Kościołach stacyjnych w Rzymie kultywowany jest zwyczaj stacji wielkopostnych. Celebracje odbywają się każdego dnia w innej świątyni Wiecznego Miasta.W tym roku tak będzie również w Warszawie.

Kościół stacyjny

We wtorek 17 marca 2015 r. nasza świątynia była „kościołem stacyjnym”.

Przez cały dzień do naszej świątyni przybywali parafianie i mieszkańcy Warszawy, którzy modlili się w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i na nabożeństwach wielkopostnych.

O godz. 20.00 Ks. Abp Henryk Hoser SAC przewodniczył Euchrystii i wygłosił homilię. Mówił min. — Mamy tworzyć nie tylko świętą rodzinę parafialną, ale także święte rodziny w domach.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej videorelacji z tej uroczystości na stronie internetowej naszej diecezji.

Nasz gość

Dnia 19 lipca o godz. 18.00 Mszę św. odprawił ks. Biskup Józef Roszyński, misjonarz – werbista, który wcześniej wiele razy gościł w naszej parafii, a od kwietnia zgodnie z wolą Ojca Świętego jest ordynariuszem diecezji Wewak w Papui Nowej Gwinei.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie z ks. Biskupem w domu parafialnym.

Rodzina w szkole Maryi

W niedzielę 26 lipca w naszym kościele o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji dzieci i rodzin Róż Różańcowych.

Po Mszy św. w domu parafialnym odbędzie się spotkanie pt. „Rodzina w szkole Maryi”, które poprowadzi s. Alojza, loretanka, animatorka Rodziny Loretańskiej.